Masaaki Higashiguchi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Masaaki Higashiguchi
Të dhënat personale
Emri i plotëMasaaki Higashiguchi
Data e lindjes (1986-05-12) 12 Maj, 1986 (35 vjeç)
Vendi i lindjesOsaka, Japoni
PozicioniPortier
Informacionet për klubin
Klubi aktualGamba Osaka
Numri1
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2009–2013Albirex Niigata
2014–Gamba Osaka
Ekipi kombëtar
2015–Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Masaaki Higashiguchi (lindur më 12 Maj 1986) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2015 1 0
2016 1 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]