Masahiro Fukuda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Masahiro Fukuda
Të dhënat personale
Emri i plotëMasahiro Fukuda
Data e lindjes (1966-12-27) 27 Dhjetor, 1966 (53 vjeç)
Vendi i lindjesYokohama, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1989–2002Urawa Reds
Ekipi kombëtar
1990–1995Japonia45(9)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Masahiro Fukuda (lindur më 27 Dhjetor 1966) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për skuadrën kombëtare japoneze ka luajtur 45 ndeshje dhe ka shënuar 9 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1990 5 0
1991 2 0
1992 8 3
1993 15 3
1994 0 0
1995 15 3
Gjithsej 45 9

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]