Masahiro Hamazaki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Masahiro Hamazaki
Të dhënat vetjake
Emri i plotëMasahiro Hamazaki
Datëlindja(1940-03-14)mars 14, 1940
VendlindjaOsaka, Japoni
Data e vdekjesGabim: Nevojitet datë e vlefshme vdekjeje (data e parë): data, muaji, viti
PozicioniPortier
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
?–1972Nippon Steel
Karriera ndërkombëtare
1966Japonia2(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Masahiro Hamazaki (14 Mars 194010 Tetor 2011) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1966 2 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]