Masami Ihara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Masami Ihara
Të dhënat personale
Emri i plotëMasami Ihara
Data e lindjes (1967-09-18) 18 Shtator, 1967 (54 vjeç)
Vendi i lindjesShiga, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1990–1999Yokohama F. Marinos
2000Júbilo Iwata
2001–2002Urawa Reds
Ekipi kombëtar
1988–1999Japonia122(5)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Masami Ihara (lindur më 18 shtator 1967) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 122 ndeshje dhe ka shënuar 5 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1988 5 0
1989 11 0
1990 6 0
1991 2 0
1992 11 0
1993 15 2
1994 9 1
1995 16 1
1996 13 0
1997 21 1
1998 10 0
1999 3 0
Gjithsej 122 5

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]