Maspujols

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Maspujols
Komunë
Vendndodhja
Maspujols is located in Spanjë
Maspujols
Maspujols

Koordinatat: 41°11′3″V 1°2′51″L / 41.18417°V 1.04750°L / 41.18417; 1.04750

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Baix Camp
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.66 km2
Lartësia 214 m (m.n.d.)
Popullsia 529 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Maspujolenc, maspujolenca
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43382
Koordinatat 41° 11′ 3″ Veri

1° 2′ 51″ Lindje

Maspujols është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Camp, të provincës Tarragona, në Katalonia. Maspujols ka 529 banorë (2006), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 3.66 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]