Massillon, Ohio

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Massillon, Ohio
Anglisht : City of Massillon
qytet
noform
Lincoln Way in downtown Massillon in 2006
Vendndodhja
Massillon, Ohio is located in SHBA
Massillon, Ohio
Massillon, Ohio

Koordinatat: 40°47′48″V 81°31′17″P / 40.79667°V 81.52139°P / 40.79667; -81.52139

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Ohio
Qarku Stark
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 48.59 km2
 •  tokësore 48.12 km2
 •  ujore 0.47 km2
Lartësia 289 m (m.n.d.)
Popullsia 32149 banorë (2010)
Dendësia 668.1 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi 1868
Zona Kohore Eastern (EST)-5
Verore EDT-4
Kodi Postal 44646-44648 [1]
Prefiksi 330
Koordinatat 40° 47′ 48″ Veri

81° 31′ 17″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.massillonohio.com.

Massillon, Ohio (City of Massillon) është një qytet në qarkun Starkshtetit federal Ohio, SHBA. Në Massillon, Ohio jetojnë 32149 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 668.1 banor/km2 (1730.3 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 48.59 km2 (18.76 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 289 m (948 ft). [2]

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ ZipCodes.com. "MASSILLON, OH - ZIP Code Database, ZIP Code Maps". Marrë më 2012-11-30. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "US Board on Geographic Names". United States Geological Survey. 25 tetor 2007. Marrë më 2008-01-31. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Massillon, Ohio – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale