Jump to content

Massimo Oddo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Massimo Oddo

Oddo më Milan në 2007
Të dhënat vetjake
Emri i plotëMassimo Oddo
Datëlindja (1976-06-14) 14 qershor 1976 (48 vjeç)
VendlindjaCittà Sant'Angelo, Itali
Gjatësia1.82 m (6 ft 0 in)
PozicioniMbrojtësi
Karriera me të rinjtë
1992–1993Renato Curi Angolana
1993–1995Milan
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1992–1993Renato Curi Angolana3(0)
1993–1999Milan0(0)
1995–1996Fiorenzuola (huazim)19(0)
1996Monza (huazim)4(0)
1996–1997Prato (huazim)16(0)
1997–1998Lecco (huazim)20(1)
1998–1999Monza (huazim)30(5)
1999–2000Napoli36(1)
2000–2002Verona64(9)
2002–2007Lazio135(17)
2007–2012Milan56(2)
2008–2009Bayern München (huazim)18(0)
2011–2012Lecce (huazim)27(1)
Gjithsej428(36)
Karriera ndërkombëtare
2002–2008Italia34(2)
Skuadra të menaxhuara
2015–2017Pescara
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Massimo Oddo (lindur më 14 qershor 1976) është një trajner italian futbolli dhe ish futbollist profesionist.

Kariera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]