Masullas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Masullas
Qytet
Vendndodhja
 Masullas is located in Itali
 Masullas
 Masullas
39°42′00″V 8°47′02″L / 39.700°V 8.784°L / 39.700; 8.784Koordinatat: 39°42′00″V 8°47′02″L / 39.700°V 8.784°L / 39.700; 8.784
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.68 km2
Lartësia 129 m (m.n.d.)
Popullsia 1.071 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09090
Prefiksi   0783
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Masullas (Masùddas) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 18.68 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 129 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.071 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]