Maury Povich

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Maury Povich
Maury Povich.jpg
Povich, 2006
Informacione personale
Ditëlindja 1939
Vendlindja Washington, D.C., U.S.

Maurice Richard "Maury" Povich lindi më 1939. Është një aktor dhe komedian amerikan.

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.