Max Bodenstein

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Max Bodenstein

Max Bodenstein lindi më 15 korrik 1871Magdeburg, Gjermani dhe vdiq më3 shtator 1942Berlin. Ishte fizikanë dhe kimist gjerman. Njihej si formues i kimisë kinetike.