Mazaraqi (Vlladiçin Han)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mazaraq
Мазараћ
Fshat
Vendndodhja
Mazaraq is located in Serbia
Mazaraq
Mazaraq

Koordinatat: 42°35′25″V 21°59′54″L / 42.59028°V 21.99833°L / 42.59028; 21.99833

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Vlladiçin Han
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 380 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 35′ 25″ Veri

21° 59′ 54″ Lindje

Mazaraq (serbisht: Мазараћ/Mazarać) është fshat në komunën e Vlladiçin Hanit, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]