Mazreku (Prizren)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mazrek
Fshat
Vendndodhja
Mazrek is located in Kosova
Mazrek
Mazrek
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Has
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 14′ 3″ Veri

20° 36′ 48″ Lindje

Mazrek është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]