Mbeturinat e të Dëftuarit të Shën Mërisë në Peçan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mbeturinat e të Dëftuarit të Shën Mërisë në Peqan
LlojiArkeologjike
VendndodhjaPeqan, Suharekë, Kosovë
NdërtuarMesjetë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
LlojiNën mbrojtje
Nr. i referencës3719

Mbeturinat e të Dëftuarit të Shën Mërisë në Peqan është një monument i trashëgimisë kulturore në Peqan, Suharekë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik".

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]