Mbikëqyrja e tregut

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Mbikëqyrja e tregut - nënkupton metodat, procedurat dhe veprimet e organeve kompetente, për tu siguruar që produktet në treg plotësojnë kërkesat përkatëse, dhe të jenë të shënuar me shenjen e konformitetit dhe të pajisura me dokumentacionin teknik të nevojshëm.[1]

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LIGJI PËR KËRKESAT TEKNIKE PËR PRODUKTE ... Në amëzën assembly-kosova.org Arkivuar 29 shtator 2007 tek Wayback Machine