Mbreti luan (film 2019 )

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Mbreti luan është një muzikal amerikan i 2019, i drejtuar dhe prodhuar nga Jon Favreau, shkruar nga Jeff Nathanson, dhe prodhuar nga Walt Disney Pictures Ky film është riprodhuar nga filmi me të njejtin titull i vitit 1994. Filmi interpretohet nga zërat e Donald Glover, Seth Rogen, Chiwetel Ejiofor, Alfre Woodard, Billy Eichner, John Kani, John Oliver, dhe Beyoncé Knowles-Carter, si dhe James Earl Jones .