Jump to content

Meadville, Pennsylvania

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Meadville, Pennsylvania
Qytet
Popullsia
 • Gjithsej12.964
Faqja zyrtarewww.cityofmeadville.org

Meadville është qytet dhe zyra qendrore e qarkut Crawford, Pennsylvania, Shtetet e Bashkuara. [1] Ndodhet 467 km (290 milje) prej Harrisburgut. Së pari ishte vendbanim i përkohshëm në veriperëndim të Pennsylvanisë. Popullsia e qytetit ishte 12,964 sipas regjistrimit më 2016.[2]

Njerëz të njohur

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
  1. ^ "American FactFinder". Zyra e Regjistrimit të Shteteve të Bashkuara. Marrë më 31 janar 2008. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Population and Housing Unit Estimates". Marrë më 9 qershor 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)