Meco, Spanjë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Meco, Spain)
Meco
Flamuri i Meco
Stema zyrtare e Meco
Popullsia
 • Gjithsej12.554
Emri i banorëveMequero
Faqja zyrtarewww.ayto-meco.es

Meco është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Qarku Alcalá, të provincës Madrid, në Madrid. Meco ka 12554 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 35.07 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]