Medellín, Spanjë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Medellín
Komunë
Stema_figuraBandera de Medellín (Badajoz).png
Vendndodhja
Medellín is located in Spanjë
Medellín
Medellín

Koordinatat: 38°57′47″V 5°57′28″P / 38.96306°V 5.95778°P / 38.96306; -5.95778

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Badajoz
Qarku Las Vegas Altas
Kryetari i Bashkisë Antonio Parral Carmona
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 2,337 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Metelinense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 6411
Koordinatat 38° 57′ 47″ Veri

5° 57′ 28″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.medellin.es

Medellín është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Las Vegas Altas, të provincës Badajoz, në Extremadura. Medellín ka 2,337 banorë (2009).

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]