Medina del Campo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Medina del Campo
Komunë
noform
Town Hall.
Stema_figuraBandera de Medina del Campo (Valladolid).svg
Vendndodhja
Medina del Campo is located in Spanjë
Medina del Campo
Medina del Campo

Koordinatat: 41°18′V 4°55′P / 41.300°V 4.917°P / 41.300; -4.917

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Valladolid
Qarku Tierras de Medina
Kryetari i Bashkisë María Teresa López Martin
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 153.27 km2
Lartësia 720 m (m.n.d.)
Popullsia 21556 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Medinenses
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 47400
Faqja Zyrtare www.ayto-medinadelcampo.es

Medina del Campo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tierras de Medina, të provincës Valladolid, në Castile dhe León. Medina del Campo ka 21556 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 153.27 km2.

Binjakëzimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]