Meerssen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Meerssen (kthjellim).


Meerssen
—  komuna  —
stema_figuraMeerssen vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Limburgu – stema Limburgu
Kryeqëndra Meerssen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 50°53′09″V 5°45′07″L / 50.885833°V 5.751944°L / 50.885833; 5.751944 (Meerssen)Koordinatat: 50°53′09″V 5°45′07″L / 50.885833°V 5.751944°L / 50.885833; 5.751944 (Meerssen)
Sipërfaqja 27,71 km2
Popullsia 19.485 banorë 2011
Dendësia 703,18 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 043
Kodi Postar 6230-6231, 6235, 6237, 6240-6241, 6243
Kodi statistikor 0938
Meerssen is located in Hollandë
Meerssen
Meerssen
Meerssen – harta_foto
www.meerssen.nl

Meerssen është një komunë në provincën LimburguHolandë me sipërfaqe 27.71 km² dhe popullsi 19485 banorë[1]. Meerssen është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Limburgu