Mehdi Hasan (gazetar)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Mehdi Hasan

Mehdi Raza Hasan (është lindur në korrik të vitit 1979)[1][2][3] ai është gazetar politik britanik, spiker dhe autor.

Hasan është bashkautor i biografisë së Ed Miliband dhe redaktor politik i versionit të Mbretëris së Bashkuar të The Huffington Post.[4] Ai është prezantues i emisoneve në Al Jazeera English: The Café, Head to Head and UpFront.[5]

Në 2015, Hasan u vendos në Washington, D.C. për të punuar me kohë të plotë për Al Jazeera në UpFront[6] dhe drejton programin radiofonik Deconstructed në gazetën investigative The Intercept.

Notes[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

References[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Head to head – Will the internet set us free? Arkivuar 4 prill 2014 tek Wayback Machine Error in webarchive template: Check |url= value. Empty. . Al Jazeera English, 4 April 2014 (video, 47 mins), at 7:20 – 7:25 min
  2. ^ "Mehdi Raza HASAN - Personal Appointments (free information from Companies House)". Arkivuar nga origjinali më 3 shkurt 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ "findmypast.co.uk". Arkivuar nga origjinali më 2 shkurt 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  4. ^ "Mehdi Hasan". Huffington Post. Arkivuar nga origjinali më 2 prill 2013. Marrë më 23 mars 2013. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  5. ^ "Mehdi Hasan – Profile". Al Jazeera. Arkivuar nga origjinali më 7 korrik 2013. Marrë më 23 mars 2013. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  6. ^ "Mehdi Hasan to host new weekly show on Al Jazeera" Arkivuar 18 dhjetor 2014 tek Wayback Machine Error in webarchive template: Check |url= value. Empty. , Al Jazeera, 18 December 2014