Meillonnas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Meillonnas
Komunë
noform
Pamje nga Meillonnas
Stema_figura
Vendndodhja
Meillonnas is located in Franca
Meillonnas
Meillonnas
46°14′42″V 5°21′07″L / 46.245°V 5.3519444444444°L / 46.245; 5.3519444444444Koordinatat: 46°14′42″V 5°21′07″L / 46.245°V 5.3519444444444°L / 46.245; 5.3519444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.74 km2
Popullsia 1303 banorë
Dendësia 73 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01370
INSEE 01241


Meillonnas është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Meillonnas ka një popullsi prej 1303 banorë dhe sipërfaqe 17.74 km², me një dendësi prej 73 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]