Mel Winkler

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Mel Winkler lindi më 23 tetor, 1941St. Louis, Mizuri dhe vdiq më 11 Qershor, 2020Los Anxheles, Kalifornia. Ishte një komedian dhe aktor amerikan, ndër më të mirët e të gjitha kohërave.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Mel Winkler – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.