Mellott, Indiana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mellott, Indiana
Anglisht : Mellott
qytet
noform
Mellott seen from the northeast along CR 300 North
Vendndodhja
Mellott, Indiana is located in SHBA
Mellott, Indiana
Mellott, Indiana

Koordinatat: 40°9′50″V 87°8′53″P / 40.16389°V 87.14806°P / 40.16389; -87.14806

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Indiana
Qarku Fountain
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 0.44 km2
 •  tokësore 0.44 km2
 •  ujore 0 km2
Lartësia 222 m (m.n.d.)
Popullsia 197 banorë (2010)
Dendësia 447.4 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore Eastern (EST)-5
Verore EDT-4
Kodi Postal 47958
Prefiksi 765
Koordinatat 40° 9′ 50″ Veri

87° 8′ 53″ Perëndim

Mellott, Indiana (Mellott) është një qytet në qarkun Fountainshtetit federal Indiana, SHBA. Në Mellott, Indiana jetojnë 197 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 447.4 banor/km2 (1158.8 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 0.44 km2 (0.17 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 222 m (728 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Mellott, Indiana – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale