Menàrguens

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Menàrguens
Qytet
Stema_figuraFlag of Menàrguens.svg
Vendndodhja
Menàrguens is located in Spanjë
Menàrguens
Menàrguens

Koordinatat: 41°43′55″V 0°44′43″L / 41.73194°V 0.74528°L / 41.73194; 0.74528

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Noguera
Kryetari i Bashkisë Pau Forns Planella
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.3 km2
Lartësia 205 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25139
Koordinatat 41° 43′ 55″ Veri

0° 44′ 43″ Lindje

Faqja Zyrtare www.ccnoguera.cat/menarguens/


Menàrguens është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Noguera, të provincës Lleida, në Katalonia. Menàrguens ka 867 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 20.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]