Mendexa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mendexa
Komunë
Stema_figuraMendexako udal-ikurriña.svg
Vendndodhja
Mendexa is located in Spanjë
Mendexa
Mendexa

Koordinatat: 43°20′47″V 2°29′0″P / 43.34639°V 2.48333°P / 43.34639; -2.48333

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Baskia
Provinca Biscay
Qarku Lea-Artibai
Kryetari i Bashkisë Luis Maria Okamika Gogenola (2007)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.91 km2
Lartësia 173 m (m.n.d.)
Popullsia 437 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Mendexarra (Spanish: Mendejarras)
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 48289
Koordinatat 43° 20′ 47″ Veri

2° 29′ 0″ Perëndim


Mendexa është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Lea-Artibai, të provincës Biscay, në Komunitetin e Baskisë. Mendexa ka 437 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 6.91 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Mendexa – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale