Meppel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Meppel (kthjellim).


Meppel
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Meppel.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Drenthe – stema Drenthe
Kryeqëndra Meppel
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°42′00″V 6°11′00″L / 52.7°V 6.1833°L / 52.7; 6.1833 (Meppel)Koordinatat: 52°42′00″V 6°11′00″L / 52.7°V 6.1833°L / 52.7; 6.1833 (Meppel)
Sipërfaqja 56,98 km2
Popullsia 32.525 banorë 2011
Dendësia 570,81 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0522
Kodi Postar 7940-7945, 7947-7949, 7965-7969
Kodi statistikor 0119
Meppel is located in Hollandë
Meppel
Meppel
Meppel – harta_foto
www.meppel.nl

Meppel është një komunë në provincën DrentheHolandë me sipërfaqe 56.98 km² dhe popullsi 32525 banorë[1]. Meppel është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Drenthe