Mercin-et-Vaux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mercin-et-Vaux
Komunë
noform
Pamje nga Mercin-et-Vaux
Vendndodhja
Mercin-et-Vaux is located in Franca
Mercin-et-Vaux
Mercin-et-Vaux
49°22′31″V 3°16′34″L / 49.375277777778°V 3.2761111111111°L / 49.375277777778; 3.2761111111111Koordinatat: 49°22′31″V 3°16′34″L / 49.375277777778°V 3.2761111111111°L / 49.375277777778; 3.2761111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.77 km2
Popullsia 964 banorë
Dendësia 124 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02200
INSEE 02477


Mercin-et-Vaux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Mercin-et-Vaux ka një popullsi prej 964 banorë dhe sipërfaqe 7.77 km², me një dendësi prej 124 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Mercin-et-Vaux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale