Mesples

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mesples
Komunë
Vendndodhja
Mesples is located in Franca
Mesples
Mesples
46°26′00″V 2°21′32″L / 46.433333333333°V 2.3588888888889°L / 46.433333333333; 2.3588888888889Koordinatat: 46°26′00″V 2°21′32″L / 46.433333333333°V 2.3588888888889°L / 46.433333333333; 2.3588888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.3 km2
Popullsia 132 banorë
Dendësia 9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03370
INSEE 03172


Mesples është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Mesples ka një popullsi prej 132 banorë dhe sipërfaqe 15.3 km², me një dendësi prej 9 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Mesples – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale