Michael Fitzgerald

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Michael Fitzgerald
Të dhënat personale
Emri i plotëMichael Fitzgerald
Data e lindjes (1988-09-17) 17 Shtator, 1988 (33 vjeç)
Vendi i lindjesTokoroa, Zelanda e Re
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2008-Albirex Niigata
2009Japan Soccer College
2010-2011Zweigen Kanazawa
2012-2013V-Varen Nagasaki
Ekipi kombëtar
2011Stampa:NZLf3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Michael Fitzgerald (lindur më 17 Shtator 1988) është një futbollist zelandeze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin zelandeze ka luajtur 3 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:NZLf
Vite Ndeshje Gola
2011 3 0
Gjithsej 3 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]