Michael Rummenigge

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Michael Rummenigge
Të dhënat personale
Emri i plotëMichael Rummenigge
Data e lindjes (1964-02-03) 3 Shkurt, 1964 (56 vjeç)
Vendi i lindjesLippstadt, Gjermania
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1982-1988Bayern Munich
1988-1993Borussia Dortmund
1993-1995Urawa Reds
Ekipi kombëtar
1983–1986Gjermania2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Michael Rummenigge (lindur më 3 Shkurt 1964) është një ish-futbollist gjerman.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin gjerman ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja gjermane
Vite Ndeshje Gola
1983 1 0
1984 0 0
1985 0 0
1986 1 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]