Michi Goto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Michi Goto
Të dhënat personale
Emri i plotëMichi Goto
Data e lindjes (1990-07-27) 27 Korrik, 1990 (30 vjeç)
Vendi i lindjesMie, Japonia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2009–2016Urawa Reds140(28)
2017–Real Sociedad
Ekipi kombëtar
2008–2014Japonia7(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Michi Goto (後藤 三知 Goto Michi?, lindur më 27 Korrik 1990) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 7 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1][2]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2008 2 2
2009 0 0
2010 0 0
2011 0 0
2012 0 0
2013 1 0
2014 4 0
Gjithsej 7 2

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Japan Football Association(japonisht)
  2. ^ 2013, 2014 Japan Football Association(japonisht)