Mike Mitchell

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Mike Mitchell
U lind në1970
KombësiaAmerikan Shtetet e Bashkuara të Amerikës
ProfesioniAktor
Producent kinematografik
Realisator
Skenarist
Faqja në rrjethttp://sirmikeofmitchell.com/

Mike Mitchell është një Regjisorë amerikan i lindur në vitin 1970 në Oklahoma,Shtetet e Bashkuara

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Mike Mitchell u ngjit në vitin 1999 si regjisorë, bashkë-shkrimtar skenarist dhe producent i filmit të shkurtër Herd, duke u shpallur fitues në disa ngjarje, duke përfshirë edhe Festivalin Slamdance.

Kaloi në film artistik të njëjtin vit me Deuce Bigalow: Male Gigolo , ai e realizoi Sky High, me Kurt Russell dhe Kelly Preston .

Mitchell është arsimuar në Kaliforni në Institutin e Arteve në Los Angeles dhe ka punuar disa skenarë dhe Storyboards si Shrek gjithmonë dhe përgjithmonë , Popeye, Surviving Christmas, Sky High.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Si regjisor[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Si aktor[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Si skenarist[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Si producent[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Me ekipe të ndryshme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Mike MitchellInternet Movie Database