Mikel Dusi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Mike Dusi i lindur më 12 mars të vitit 1981Queens, New York, në SHBA është aktor dhe producent shqiptaro-amerikan.

Biografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Familja e tij është nga Kosova dhe prindërit përkatësisht me origjinë nga Gjakova dhe Mirdita, janë pronarët e një picerie ku Mikeli ka punuar fillimisht dhe më vendosi dhe u kualifikua për filmin në Los Angeles. Së fundmi pas disa realizimesh filmike si aktor ose producent thuajse në të gjitha zhanret si komedi,aksion,aventurë,triller apo seriale televizive, tanimë vjen vetë si realizuesi producent dhe aktor i filmit më të ri; komedisë amerikane Mikeyboy të shfaqur suksesshëm në Hollywood edhe në kinematë shqiptare dhe pritur mirë nga publiku shqiptar, pasi prezanton imazhin e mirë për traditat shqiptare dhe përvojën e fëmijërisë së tij si picier simpati e komik.

Filmografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]