Jump to content

Milaş

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Milaş
Location of Milaş
Popullsia
 • Gjithsej1.494

Milaş është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 1494 banorësh dhe sipërfaqe 49.33 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 6 fshatrave: Comlod, După Deal, Ghemeş, Hirean, Milaş, Orosfaia.