Milaş

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Milaş
Komunë
Vendndodhja
Milaş is located in Rumania
Milaş
Milaş

Koordinatat: 46°49′V 24°26′L / 46.817°V 24.433°L / 46.817; 24.433

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 49.33 [1] km2
Popullsia 1494 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 427165
Nr. fshatrave 6
Fshatrat Comlod, După Deal, Ghemeş, Hirean, Milaş, Orosfaia

Milaş është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 1494 banorësh dhe sipërfaqe 49.33 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 6 fshatrave: Comlod, După Deal, Ghemeş, Hirean, Milaş, Orosfaia.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)