Milaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Milaj
Fshat
Vendndodhja
Milaj is located in Kosova
Milaj
Milaj
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Has
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 11′ 39″ Veri

20° 33′ 48″ Lindje

Milaj është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]