Jump to content

Milan Stanković

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Milan Stanković
Background information
Lindi (1987-09-09) 9 shtator 1987 (36 vjeç)
Origjina Beograd, Serbi
ZhanretFolk
Këngëtarë
LabeliGrand Production

Milan Stanković (u lind më 9 shtator, 1987Beograd), është këngëtar Serb. Kariera e këngëtarit filloi kur ai mori pjesë në Zvezde Granda, një festival Serb për talente të reja, ku u shpërblye me vendin e 4-të. Pavarësisht kësaj Stanković karierën muzikore e vazhdoi edhe në festivale të ndyrshme, si ato kombëtare dhe rajonale.Festivali kombëtar që Stanković ka marrë pjesë ka qenë Tri po jedan za Oslo! (Tri në një për Oslo!) që ishte festivali që selektonte këngëtarin për Festivalin Evropian të Këngës 2010.Stanković do riprezantojë SerbinëEurosong 2010 me këngën "Ovo je Balkan" (Ky është ballkani).[1][2].