Jump to content

Mina El Hammani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Mina El Hammani

Mina El Hammani (Arabisht: مينا الحماني; e lindur më 29 nëntor 1993), është një aktore spanjolle me origjinë marokene.[1]

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

El Hammani lindi dhe u rrit në Madrid, Spanjë.[2][3] Ajo e filloi karrierën e saj të aktrimit në vitin 2014.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Seriale televizive[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • El Príncipe (2015–2016)
  • The State, (2017)
  • Servir y proteinger, (2017–2018)
  • Élite, (2018-2020)

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Mina El Hammani ('Élite'): "Me llegan muchos mensajes de chicas árabes que quieren ser actrices"". FormulaTV. Marrë më 9 dhjetor 2018. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "New Netflix drama 'Elite' explores Islamophobia in Europe". Arab News. 6 tetor 2018. {{cite news}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ "Can You Guess The Singer Mina El Hammani Listens To On The Sets Of Her Netflix Show?". Vogue. 17 shkurt 2019. {{cite news}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)