Minaya

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Minaya
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Minaya is located in Spanjë
Minaya
Minaya

Koordinatat: 39°16′59″V 2°19′0″P / 39.28306°V 2.31667°P / 39.28306; -2.31667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Albacete
Qarku La Mancha del Júcar-Centro
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 69.83 km2
Lartësia 753 m (m.n.d.)
Popullsia 1682 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit minayero/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 2620
Prefiksi 967
Koordinatat 39° 16′ 59″ Veri

2° 19′ 0″ Perëndim

Faqja Zyrtare Ayuntamiento de Minaya.


Minaya është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Mancha del Júcar-Centro, të provincës Albacete, në Castile-La Mancha. Minaya ka 1682 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 69.83 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]