Ministria Financave (Tiranë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ministria Financave (Tiranë)
Ministria e Financave dhe Ekonomisë.jpg
Lloji Arkitekture
Vendndodhja Rrethi i Tiranës, Qarku i Tiranës, Shqipëri
Koordinatat 41°19′38″V 19°49′05″L / 41.32725°V 19.817944°L / 41.32725; 19.817944Koordinatat: 41°19′38″V 19°49′05″L / 41.32725°V 19.817944°L / 41.32725; 19.817944
Ndërtuar Shek XX
Organi drejtues DRKK Durrës
Emri zyrtar: Monument i trashëgimisë kulturore
Lloji Nën mbrojtje
Kriteret II
Përcaktuar 122
Nr. i referencës TR100
Ministria Financave (Tiranë) is located in Shqipëria
Ministria Financave (Tiranë)
Ministria Financave në hartë

Ministria Financave (Tiranë) është një monument i trashëgimisë kulturore në rrethin e Tiranës, në qarkun e Tiranës, Shqipëri [1]. Ky monument është i llojit "Arkitekture", i miratuar me numër "122 më 05.03.2007".

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E MONUMENTEVE: RRETHI I TIRANËS (PDF). Instituti i Monumenteve të Kulturës - Ministria e Kulturës. Arkivuar nga origjinali origjinali (PDF) më 29 qershor 2016. Marrë më 12 gusht 2017.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]