Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit e Kosovës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit e Kosovës
Coat of arms of Kosovo.svg
AbbreviationMKRS
Typeministri qeveritare
Location
  • Prishtinë
Region served
Republika e Kosovës
Official language
shqip, serbisht, anglisht
Ministër
Kujtim Gashi
Parent organization
Qeveria e Kosovës
Websitewww.mkrs-ks.org

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

http://www.mkrs-ks.org/