Minjera e Kosovës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Minjerë e Kosovës
Fshat
Vendndodhja
Minjerë e Kosovës is located in Kosova
Minjerë e Kosovës
Minjerë e Kosovës
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Kastriot
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 524 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 39′ 60″ Veri

21° 2′ 60″ Lindje

Minjerë e Kosovës është një vendbanim në komunën e Kastriotit, Kosovë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]