Mirabel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mirabel
Komunë
noform
Pamje nga Mirabel
Vendndodhja
Mirabel is located in Franca
Mirabel
Mirabel
44°36′31″V 4°29′53″L / 44.608611111111°V 4.4980555555556°L / 44.608611111111; 4.4980555555556Koordinatat: 44°36′31″V 4°29′53″L / 44.608611111111°V 4.4980555555556°L / 44.608611111111; 4.4980555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.9 km2
Lartësia 500 m (m.n.d.)
Popullsia 557 banorë
Dendësia 28 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07170
INSEE 07159


Mirabel është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Mirabel ka një popullsi prej 557 banorë dhe sipërfaqe 19.9 km², me një dendësi prej 28 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Mirabel (Ardèche) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale