Mirjeta Bajramoska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Mirjeta Bajramoska (maqedonisht: Мирјета Бајрамоска); lindur më 22 nëntor 1984, në Manastir, Republika e Maqedonisë) është një hendbolliste që luan për RK Krim Mercator (Slloveni),[1] si dhe për Ekipin hendbollistik të femrave nga Maqedonia.[2]

Ajo luan në pozitën e majtë prapa.

Në sezonin 2009/10, duke luajtur për ŽRK Metalurg, ajo ishte golshënuesja më e mirë në Sfidën e Kupës duke shënuar 69 gola.[3]

Mirënjohje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Golashënuesja më e mirë në Baia Mare Champions Trophy: 2014[4]

Referime dhe shënime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Shih RK KRIM
  2. ^ "EHF Profile". {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ "Challenge Cup Profile". {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  4. ^ ""Baia Mare Champions Trophy", the final day". baiamarechampionstrophy.ro. 17 gusht 2014. Arkivuar nga origjinali më 26 gusht 2014. Marrë më 31 gusht 2016. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)