Mirko Hrgoviq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Mirko Hrgović
Të dhënat vetjake
Emri i plotëMirko Hrgović
Datëlindja (1979-02-05) 5 shkurt 1979 (45 vjeç)
VendlindjaSinj, Kroacia
PozicioniMesfushor
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1997-1999Junak Sinj
1999-2001Hajduk Split
2001Gamba Osaka
2002-2003Široki Brijeg
2003-2005Wolfsburg
2005-2008Hajduk Split
2008JEF United Chiba
2008-2009Dinamo Zagreb
2009Greuther Fürth
2010Široki Brijeg
2010-2011Kavala
2011-2013Split
2013-Zadar
Karriera ndërkombëtare
2003–2009 Bosnja dhe Hercegovina29(3)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Mirko Hrgović (lindur më 5 Shkurt 1979) është një futbollist Bosnjes dhe Hercegovines.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin Bosnjes dhe Hercegovines ka luajtur 29 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Bosnja dhe Hercegovina
Vite Ndeshje Gola
2003 7 0
2004 4 0
2005 2 0
2006 8 2
2007 6 1
2008 1 0
2009 1 0
Gjithsej 29 3

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]