Misao Tamai

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Misao Tamai
Të dhënat personale
Emri i plotëMisao Tamai
Data e lindjesDhjetor 16, 1903(1903-12-16)
Vendi i lindjesHyogo, Japoni
Data e vdekjesDhjetor 23, 1978 (75 vjeç)
PozicioniSulmues
Ekipi kombëtar
VitetEkipiNdesh.(Gls)
1927Japonia2(1)
† Ndeshje (Gola).

Misao Tamai (16 Dhjetor 190323 Dhjetor 1978) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1927 2 1
Gjithsej 2 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]