Miss Albania

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Miss Shqipëria)

Miss Albania është një konkurs bukurie per vajza që mbahet çdo vit në Shqipëri. Ishte Vera Grabocka dhe ekipin i saj qe e organizuan kete konkurs bukurie. Miss Shqipëria është një konkurs tjetër i vecantë që nuk ka lidhje dhe nuk duhet ngatërruar me Miss Albania. Valbona Selimllari ishte vajza e pare e kurorezuar me cmimin Miss Albania "1991| (nje vit pas izolimit komunist). Pas Valbones, kuroren e bukurise shqiptare do ta vinin Sidorela Kola, Monika Zguro, Hygerta Sako dhe shume vajza te tjera. Edhe ne ditet e sotme vajzat marrin pjese ne konkurse nderkombetare dhe kombetare bukurie.


Fitueset[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]