Jump to content

Modern Talking

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Background information
OrigjinaGermany
ZhanretPop , Eurodisco , Eurodance
LabeliBMG, Hansa International
WebsiteModern Talking.com

Modern Talking është një duo pop dance music, i përbërë nga Dieter Bohlen dhe Thomas Anders.

Modern Talking kanë shitur më shumë se 120 milion albume në të gjithë botën.

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Albumet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • 1985 The 1st Album
 • 1985 Let's Talk About Love (album Modern Talking)
 • 1986 Ready for Romance
 • 1986 In the Middle of Nowhere
 • 1987 Romantic Warriors
 • 1987 In the Garden of Venus
 • 1998 Back for Good
 • 1999 Alone
 • 2000 Year of the Dragon
 • 2001 America
 • 2002 Victory
 • 2003 Universe
Dieter Bohlen (2006)
Dieter Bohlen (2006)
Thomas Anders (2007)
Thomas Anders (2007)

Këngët më të njohura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • 1984 You're My Heart, You're My Soul
 • 1985 Cheri Cheri Lady
 • 1986 Brother Louie
 • 1986 Atlantis Is Calling (S.O.S. for Love)
 • 1986 Geronimo's Cadillac
 • 1987 Jet Airliner
 • 1998 You're My Heart, You're My Soul '98
 • 1998 Brother Louie '98
 • 1998 Anything Is Possible
 • 2001 Win The Race