Mogues

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mogues
Komunë
noform
Pamje nga Mogues
Vendndodhja
Mogues is located in Franca
Mogues
Mogues
49°39′05″V 5°16′45″L / 49.651388888889°V 5.2791666666667°L / 49.651388888889; 5.2791666666667Koordinatat: 49°39′05″V 5°16′45″L / 49.651388888889°V 5.2791666666667°L / 49.651388888889; 5.2791666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.26 km2
Popullsia 160 banorë
Dendësia 19 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08110
INSEE 08291


Mogues është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Mogues ka një popullsi prej 160 banorë dhe sipërfaqe 8.26 km², me një dendësi prej 19 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Mogues – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale