Molines-en-Queyras

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Molines-en-Queyras
Komunë
noform
Pamje nga Molines-en-Queyras
Stema_figura
Vendndodhja
Molines-en-Queyras is located in Franca
Molines-en-Queyras
Molines-en-Queyras
44°43′51″V 6°50′36″L / 44.730833333333°V 6.8433333333333°L / 44.730833333333; 6.8433333333333Koordinatat: 44°43′51″V 6°50′36″L / 44.730833333333°V 6.8433333333333°L / 44.730833333333; 6.8433333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 53.62 km2
Popullsia 308 banorë
Dendësia 6 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05350
INSEE 05077


Molines-en-Queyras është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Molines-en-Queyras ka një popullsi prej 308 banorë dhe sipërfaqe 53.62 km², me një dendësi prej 6 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Molines-en-Queyras – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale